Історія закладу освіти

 Деріївська=

З початку 60-х років XIX століття у селі стала сезонно функціонувати церковно-приходська школа. Діти навчались сезонно – від жовтня до березня. У середині 80-х років ХІХ століття у центрі села спорудили нову церкву, а поряд з нею побудували приміщення церковно-приходської школи з двома класними кімнатами.

На межі XIX – XX століть громадське об’єднання заможних верств – поміщиків, купців та багатих селян, - у 1912 році зводять у селі одноповерхове кам’яне приміщення на п’ять класних кімнат. Поряд з новою школою змурували добротний будинок для учителів на три квартири.

Початкові школи діяли у селі до 1928 року, коли було організовано семирічку – неповну середню школу.

З 1928 року й десь до середини тридцятих років ХХ століття при школі діяв лікнеп – швидкоплинні курси по ліквідації неписьменності.

У 1935 році на базі семирічки у селі відкривається середня школа, що проіснувала до Великої Вітчизняної війни.

У час окупації села німецько-фашистськими загарбниками (серпень 1941 року – жовтень 1943 року) школа припинила свою діяльність. У шкільному приміщенні (теперішня початкова) окупанти влаштували спочатку шпиталь, згодом штаб, а під кінець – конюшню.

Школа по-справжньому стала діяти опісля визволення села. Ще йшла війна, а 1 вересня 1944 року діти дочекались справжнього свята – школа відчинила двері, можна сісти за парти, адже чекали цього три лихолітні воєнні роки.

Деріївська школа була єдиною середньою на три села – Деріївку, Куцеволівку й Успенку. Бажаючих отримати середню освіту було багато, у нас навчались навіть із задніпрянських полтавських сіл – Буцулового, Семівки, Салівки.

Для школярів із сусідніх шкіл влаштували гуртожиток-інтернат, де діти мешкали тиждень, а на вихідні йшли додому.

З 1949 по 1952 рік наша школа мала статус неповної середньої (семирічки), а з 1952 року – вже загальна середня. А коли Кодак М.І. у 1961 році очолив Деріївську середню школу, він поставив надтяжку мету – побудувати типове шкільне приміщення. Будівництво почалося у 1962 році.

Нарешті 1 січня 1964 року нову школу ввели в експлуатацію і донині вона щодня гостинно відчиняє двері для своїх вихованців.

З 2007 по 2012 рік школа була задіяна у регіональному експерименті з проблеми «Формування духовності особистості на засадах національних цінностей».

З жовтня 2003 року при школі починає працювати дитячий садок.

З 1 січня 2012 року Деріївську загальноосвітню школу перейменовано у НВК «Деріївська ЗШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ».

Кiлькiсть переглядiв: 50

Коментарi